31 березня 2019 року Постановою Верховної Ради України від 26 листопада 2018 р. №2631-VIII, призначено чергові вибори Президента України.
Складання та уточнення списків виборців на виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України здійснюються відповідно до Законів України "Про вибори Президента України", "Про Державний реєстр виборців".
Громадяни України, які мають право голосу на виборах, є виборцями та можуть реалізувати це право на виборчих дільницях, де вони включені до списків виборців.
Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.
Звертаємо увагу! Кожен громадянин має право ознайомитися зі списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.
У разі подання позову у справах про уточнення списку виборців, судовий збір не справляється.
При поданні адміністративних позовів передбачених статтями 273, 275, 277 КАС України, судовий збір сплачується відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Адміністративні позовні заяви, які надійшли до суду після закінчення зазначеного в таблиці строку, передбаченого законодавством, суд залишає без розгляду.
У день виборів зміни до уточненого списку виборців не вносяться.
Додатково повідомляємо, що відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 2 лютого 2019 року № 191 «Про Роз’яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України» голова, заступник голови або секретар дільничної виборчої комісії в день виборів виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців, а саме: неправильне написання прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання - в разі, якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування. Таке виправлення засвідчується підписом голови або заступника голови чи секретаря дільничної виборчої комісії у графі "Примітки".
Робота Шевченківського районного суду Харківської області під час виборчого процесу буде організована таким чином, щоб максимально забезпечити якісний захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав учасників виборчого процесу в розумні строки шляхом неухильного дотримання норм чинного законодавства України.
Шевченківський районний суд Харківської області як адміністративний суд, під час виборчого процесу розглядає наступну категорію справ:
СТРОК ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ |
ПРЕДМЕТ ОСКАРЖЕННЯ |
СТРОК РОЗГЛЯДУ |
у 5-ти денний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, але не пізніше 22:00 годин дня, що передує дню голосування
|
Частини 5-7 статті 273 КАС України – рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування |
у дводенний строк після надходження позовної заяви |
у 2-ний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності |
Частина 8 статті 273 КАС України - рішення, дії чи бездіяльність дільничних виборчих комісій, членів цих комісій, що мали місце у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на дільниці
|
|
Не пізніш як за 2 дні до дня голосування |
Стаття 274 КАС України - уточнення списку виборців |
у дводенний строк, але не пізніше ніж за 2 дні до дня голосування; якщо позовна заява надійшла за 2 дні до голосування вирішується невідкладно |
у 5-ти денний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, але не пізніше 22:00 годин дня, що передує дню голосування |
Частина 3 статті 275 КАС України – дії чи бездіяльність ЗМІ, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників ЗМІ інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавства про вибори та референдум |
у дводенний строк після надходження позовної заяви |
Частина 8 статті 277 КАС України – рішення, дії чи бездіяльність виборчої комісії ті її членів |
З моменту припинення голосування на виборчих дільницях, протягом 2 днів після дня голосування |